Вибираємо колеса для візків: види і особливості різних конструкцій
Колеса для візка - це один з найважливіших елементів всієї конструкції, який, власне, визначає функціональність транспортного пристосування. Від їх якості і виду безпосередньо залежать такі характеристики, як комфорт їзди, рівень шуму і стійкість до зношування. Тому при покупці варто уважно вивчити асортимент моделей, розібратися в їх основні властивості.
Особливості класифікації
Вибір коліс для візків - справа непроста. Вони випускаються в широкому асортименті. Розрізняються за цілою низкою параметрів, які і потрібно враховувати при виборі:
- конструктивні особливості;
- матеріал;
- тип підшипників.
За першим принципом класифікації можна виділити моделі: з кронштейном (для платформної обладнання) і без (зазвичай такі встановлюють на гідравлічні і двоколісні ручні транспортні пристосування). Крім того, конструкції першого типу додатково розрізняються по функціональності. Так, кронштейни бувають поворотні і неповоротні. Перші можуть робити оборот навколо опори, надають техніці велику мобільність. Моделі без кронштейнів забезпечують стабільність ходу візка в потрібному напрямку.
Відмінності за типом матеріалу
Йдеться про покриття. Ця характеристика безпосередньо визначає призначення конструкцій і стійкість до зношування.
Важливо: від покриття залежать рівень шуму і сприйнятливість до впливу агресивних середовищ. Тому при виборі конструкцій для лабораторного обладнання, їзди по громадським приміщенням (в готелях, ресторанах) або для використання в спеціальних умовах обов'язково потрібно враховувати цю характеристику.
Так, колеса бувають:
- пенополиуретановие. Основний матеріал - газонасичених пластмаса на основі поліуретану. Вони стійкі до зносу, міцні;
- поліуретанові. Підходять для великовантажних механізмів, характеризуються високими антивібраційними і ударопоглощающими властивостями. Стійкі до впливу агресивних середовищ, практично безшумні;
- пневматичні. Розрізняються за типом диска, він буває сталевий (більш міцний варіант) і пластмасовий (дешевше). Легко пересуваються по нерівностях, характеризуються м'якістю і безшумністю ходу;
- гумові. Дані моделі універсальні. Вони досить витривалі, не бояться перепаду температур, довговічні;
- поліамідні. Поєднують в собі підвищену вантажопідйомність і стійкість до впливу агресивних середовищ, легко піддаються миттю і обробці.
Ознайомитися з доступними видами можна за посиланням https://www.fregat.com.ua/katalog/. В каталозі вони представлені в асортименті. Продукція з різних матеріалів і в широкому ціновому діапазоні.
Класифікація за типом підшипників
Від цієї конструктивної особливості залежать можливість застосування транспортних пристосувань і їх витривалість по відношенню до навантажень. Оснащуються вони підшипниками наступних видів:
- роликові. Такі комплектуючі встановлюють на транспортні візки;
- кулькові. Дані деталі характеризуються хорошими ходовими характеристиками, витримують високі навантаження, в тому числі і динамічні;
- ковзання. Колеса з такими підшипниками найбільш доступні, ціна на них нижче, ніж на аналоги.